16. ledna 2018 | Kateřina Lundáková | Aktuality

Moc děkujeme Nadačnímu fondu Emil za podporu!

Moc děkujeme Nadačnímu fondu Emil za podporu!

Na odkazu níže si můžete přečíst příběh a podpořit cestou Nadačního fondu koupi elektrotrojkolky pro Patrika. Každá jednotlivá Kč pomůže. DĚKUJEME!

Příběh Patrika na webu Nadačního fondu Emil 

Patrik je i přes svůj handicap velmi veselý chlapec, kterého ze všeho nejvíc baví rošťárny a lumpárny. Svou nemoc snáší velmi trpělivě a z celé rodiny nejstatečněji.
Chodí do 4. třídy základní školy a je velmi rád ve společnosti svých spolužáků. 
Pravidelně 2 x týdně chodí na plavání, což je jediný sport, který může dělat. V rámci rehabilitace navštěvuje jednou týdně hipoterapii.
Sport je naší rodinnou zálibou a ve volných chvílích rádi jezdíme na kole, lyžujeme, plaveme nebo jezdíme na turistické výlety. Patrik se účastní všech našich rodinných aktivit.
Do svých 7 let dokonce lyžoval. Na kole jezdí od svých 2,5 let.
Postupně však musel přejít na mini elektrokolo a nyní na elektro trojkolku. Myslím, že kdyby byl zdravý, určitě by hrál hokej, protože ho velmi baví, chodit s taťkou fandit budějovickým hokejistům Motoru.
Jeho největší zálibou je ale bezesporu jízda na již zmiňované trojkolce. Používáme jí takřka stále, ať už na procházky do města nebo na túry do hor. Je to náš velký pomocník a zároveň Patrikova velká záliba.
Trojkolka je však často v opravně u Patrikova dědečka. Tu se nekontrolovaně rozjíždí, tu přestane svítit, špatně brzdí, přestává fungovat elektrika, baterka už nevydrží na nabití to, co na začátku.
Pokud bychom chtěli udělat Patrikovi radost, určitě by to bylo novou elektro trojkolkou, která dojede dále,
umí i couvat (což je velké plus v Patrikově samostatnosti) a má měkčí brzdu, kterou Patrik lehce stiskne.